ניו זילנד


  • אוקלנד והאי הצפוני

   האי הצפוני בניו זילנד היה בעברו רווי בהרי געש. כתוצאה מכך אפשר לראות בו גם היום פעילות וולקנית רבה, עשירה בגייזרים, בבריכות בוץ מבעבע ובמעיינות מינרליים לוהטים.לב האי עשיר באגמים ובימות, שנוצרו כתוצאה מהפעילות הגעשית האינטנסיבית. בירתו שלהאי ושל המדינה כולה היא וולינגטון, אך העיר הגדולה היא אוקלנד, שבנויה על הרצועה היבשתית הצרה של צפון ניו-זילנד, בין מפרץ באוקיינוס השקט מצִידה האחד ובין ים טסמן (Tasman) מצִידה האחר. סביב העיר מתנשאות 48 כיפות געשיות כבויות, ביניהן הר עדן, ממנו אפשר לצפות היטב על העיר ועל סביבתה.
   להמשך קריאה
  • רוטורואה והחגורה התרמית

   "החגורה התרמית" ש לניו-זילנד שוכנת מדרום ללשון היבשה של אוקלנד. רוטורואה (Rotorua) בירת החגורה, שוכנת על חוף אגם רוטורואה, הגדול בין שנים-עשר אגמים באזור. רוטורואה היא לא רק מרכז לטיולים באתרי המופעים הגעשיים והתרמיים של ניו-זילנד, אלא גם מרכז ללימוד המורשת המאורית ולשימורה. המאורים, תושביה הפולינזיים של ניו-זילנד גרו באיים אלה טרם בואם של האירופים. הם שמרו על עצמאותם עד 1840. כפרים שמציגים  את מורשתם נמצאים באזור רוטורואה, ובעיר עצמה מקיימים המאורים פעילות אינטנסיבית לשימור מורשתם המיוחדת. כך אפשר להתוודע שם לבית ספר לגילוף דגמי האמנות המאוריים, לריקודים מאוריים, ללבושם, למאכליהם ולדרך שבה הם מכינים את מזונם.
   להמשך קריאה
  • נלסון והפארק הלאומי אבל טסמן

   העיירה נלסון (Nelson) השוכנת בלב אזור של מטעי פירות וייצור יין, היא בסיס מצוין לטיולים בחופים היפים ביותר של ניו-זילנד. הפארק הלאומי אבל טסמן (Abel Tasman) שנקרא על שמו של האירופי הראשון שנחת כאן, נמצא בקצה הצפוני של האי, על חוף הים. יער הגשם הצומח באזור זה צונח אל החוף לאורך מצוקי אבן גיר ענקיים.
    
    
    
    
    
   להמשך קריאה
  • דונדין וחצי האי אוטגו

   דונדין היא עיר אוניברסיטאית, שהקימו סקוטים בימי "הבהלה לזהב". המראה של העיר מזכיר עיירה בפרובינציה של סקוטלנד. בשולי העיר נפרש חצי-האיאוטגו (Otago) ששימש בסיס הגנה מפני היפנים בימי מלחמת העולם השנייה, ואחר כך- בסיס הגנה מפני "האיום הרוסי". היום מגיעים למקום מבקרים רבים כדי לצפות בסביבתו של חצי-האי בכלבי ים ממינים שונים, באלבטרוס - העוף הימי הגדול בעולם ובפינגווינים נדירים.
    
    
    
    
   להמשך קריאה
  • החוף המערבי וארץ הקרחונים

   החוף המערבי מכיל כמה מאתרי הנוף והטבע הידועים בניו-זילנד, עימם נמנים מושבת כלבי הים של ווסטפורט (Westport), סלעיה "חביתיות" של פונקייקי (Punakaiki) והפארק הלאומי ווסטלנד (Westland). זוהי ארץ הקרחונים - פרנץ ג'וזף (Franz Josef) ופוקס (Fox) הגולשים בלי הרף לכיוון הים, מאות מטרים בלבד מחופו. הקרחונים ההרריים האלה סמוכים אל הים יותר מבכל מקום אחר בעולם. בפארק הקרחונים נמצאות 22 מהפסגות הגבוהות ביותר בניו-זילנד, חלקן מעל 3,000 מטרים.
    
   להמשך קריאה
  • קווינסטאון

   קווינסטאון (Queenstown)  היא עיירת נופש וסקי יפהפייה על שפת אגם ווקאטיפו (Wakatipu)  בין הרים גבוהים ומושלגים. המאורים תושבי המקום הקדומים חיפשו כאן אבני ג'ייד, והאירופים התנחלו כאן כרועי צאן וכמחפשי זהב. מפסגת בוב (Bob) אפשרלראות את העיר, את האגם ואת ההרים סביב כפנורמה יפהפייה.
   להמשך קריאה
  • וואנקה

   על שפת האגם הקרחוני וואנקה (Wanaka) המוקף הרים גבוהים ומיוערים, שוכנת העיירה וואנקה. בעיירת הנופש הזו אפשר לבקר במבוך עץ מפתיע, בתערוכת ההולוגרמות הגדולה בעולם ומרכז מרתק למשחקי חשיבה מעץ וממתכת.
   להמשך קריאה
  • ארץ הפיורדים

   הקרחונים הקדומים הם מקורם של הפיורדים העמוקים שנמצאים במערב האי הדרומי של ניו-זילנד. העמקים הוצפו עם עליית פני הים, אחרי המסת הקרחונים. ברצועת החוף הצרה, ממערב לרכס האלפים של ניו-זילנד, עובר השבר האלפיני הגדול. ממדיו כה עצומים שהוא נראה גם מן החלל. הרכס עשיר ביערות, בקניונים עמוקים, באגמים, בנהרות ובאבני ג'ייד.
    
    
   להמשך קריאה

מלאו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->