תאילנד


  • תאילנד - חופשה טרופית - פוקט והאיים

   כמה מן הפעילויות המעניינות ביותר כרוכות בהפלגה מפוקט אל האיים הסמוכים. הסיור המרתק ביותר, שנמשך יום שלם, מוביל מפוקט אל מפרץ פאנג-נגא (PHANG NGA). זוהי הפלגה בת כמה שעות, במהלכה חולפים על פני הנופים הדרמטיים והמרהיבים של המפרץ, בעיקר שיני סלע גיר ענקיות, הבולטות מן המים. באיים הקטנים והמצוקיים האלה (רובם אינם מיושבים כלל), נפערו מערות, אליהן אפשר להיכנס בשחייה או בעזרת סירות גומי קטנות, המורדות מן הספינה עליה מפליגים.
    
   בכל אחד מן הסיורים או הטיול המאורגן בתאילנד ובמפרץ פאנג נגא עוצרים לפחות בשתי תחנות: האחת היא אי קטן ולא מיושב בשם קו טאפו, עליו צולם בשנות השישים חלק מסרטו של ג'ימס בונד "האיש בעל אקדח הזהב". בזכות סצינה אחת, בה שתה שון קונרי כוסית של דום פריניון על חוף האי הזה, הפך המקום במשך ארבעים שנים לאתר תיירות. כולם מכירים אותו כ"אי של ג'ימס בונד" ובזכות שן הסלע הענקית הניצבת במרכז המפרץ. עשרות רוכלים, שמתגוררים במקומות אחרים, מגיעים אליו בכל בוקר ומוכרים בו מזכרות, שתייה קלה וקונכיות ואלמוגים, שנמשו בניגוד לחוק מן הים. התחנה השנייה היא קו פאני, אי של נוודים ודייגים תאים, המתגוררים בעיקר בבתים שנבנו על כלונסאות עץ שנתקעו בים. רוב הסיורים עוצרים כאן לארוחת צוהריים של דגים ואורז. 
    
   ההפלגות לפאנג נגא יוצאות מן הנמל של העיר פוקט ונמשכות יום שלם. ההבדלים ביניהם טמונים בעיקר בפעילות שהם מאפשרים למשתתפים. חלקם מציעים רק הפלגה וסיור בין האיים, בעוד שהאחרים מציעים למשתתפים חתירה בסירות גומי או בקיאקים ושחייה מודרכת בין המצוקים ובתוך המערות.
    
   יעד אחר לטיול יום מפוקט הוא צמד האיים פי פי (PHI PHI). פי פי דון, הגדול יותר, הוא אי ירוק מאוד שסביב חופיו יש כמה מאתרי הצלילה היפים והנגישים ביותר בדרום תאילנד. רבים מן הסיורים במקום כוללים ציוד לצלילת שנורקל פשוטה ומתבקשת. גם זו פעילות מצוינת למשפחות עם ילדים מתבגרים ושואפי הרפתקאות. באי עצמו יש מלון ואפשר לישון בו לילה אחד או יותר. החופים כאן יפים, אבל מלבדם אין באי פעילות נמרצת או מרתקת אחרת. בשנים האחרונות נעשה מאמץ גדול לשמר את המקום שהפך לפארק ימי פופולרי מדי.
    
   בין ההצעות מציעים עכשיו בפוקט מגוון של קורסים הנמשכים בין יום אחד לשבוע. בקורסים האלה אפשר ללמוד צלילה, סקי מים, גלישת גלים ורוח ואפילו בישול תאילנדי.  
    
   חובבי בעלי חיים יכולים לבקר בגן החיות ליד דרך צ'או פה, המציג בעיקר בעלי חיים מדרום מזרח אסיה, ביניהם תנינים ונמרים מאיימים. מצפון לעיר פוקט יש פארק פרפרים גדול ואקווריום המציג דגים טרופיים. רכיבה על גב פילים אפשרית במסגרת פעילות של חברות "סיאם ספארי" או "אדוונצ'ר ספארי". רבים מבתי המלון בפוקט מציעים אופניים להשכרה על בסיס יומי במחיר נמוך מאוד.
        
   כמה חברות, ביניהן "קורל סיקרס", מציעות הפלגות קצרות ופרטיות למשפחות. במהלך ההפלגה לאורך חופי פוקט מגיעים לחופים לא מוכרים, לאתרי צלילה מעניינים, מקבלים הדרכה בסיסית בצלילה וארוחת צוהריים פרטית לחלוטין על אחד החופים. זה בדיוק מה שפוקט מציעה – חופשה למימוש פנטזיית האי הטרופי הבודד, בתנאי דה לוקס.
    
   להמשך קריאה
  • צ'יאנג מאי

   התבוננות במפת העיר מגלה שהמבנה שלה פשוט למדי. הנהר שחוצה אותה והחומה שמתנשאת במרכזה מקלים מאוד על ההתמצאות. מרכז העיר מוגדר בדרך כלל בין רחוב מון מואנג בצד המזרחי של הסוללה ועד הנהר מאה נאם פינג. רחוב מון מואנג נכבש בשנים האחרונות לחלוטין בידי תיירים וחברות תיירות. העיר משמשת כמורכז יציאה לטרקים בהרים שמקיפים אותה ורוב החברות שמארגנות טיולים אלה שוכנות כאן.
   להמשך קריאה

מלאו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->