איי גלפגוס


  • האי סנטה קרוז

   איי גלפגוס נחשבים אחד מאתרי הטבע המרתקים בעולם. עיקר פרסומם בא להם לאחר שחוקר הטבע צ'רלס דרווין ביקר בהם באמצע המאה ה-19 ולאחר מכן פיתח את תורת האבולוציה גם על בסיס תצפיות שערך בגלפגוס.
    
   האי המרכזי בקבוצת איי גלפגוס הוא האי סנטה קרוז ובו מרוכזים רוב בתי המלון והפעילויות. הישוב המרכזי באי הוא פורטו איורה ובו פועלות תחנת המחקר על שם דרווין וחברות הטיולים שמציעות סיורי שיט וצלילה באזור כולו.
    
   בשמורה מיוחדת באי סנטה קרוז אפשר לראות את צבי הענק המפורסמים של הגלפגוס (הצבים הפיליים). אתר נוסף בו אפשר לצפות בהם הוא מרכז הרבייה בתחנת המחקר על שם דרווין. החוף הנודע ביותר בסנטה קרוז נקרא טורטוגה ביי, בו אפשר לצלול וגם לצפות בעופות גדולים ומיוחדים ובצבים נוספים.
   להמשך קריאה
  • האי איזבלה

   סיורים שיוצאים מסנטה קרוז מגיעים לאי איזבלה – הגדול בקבוצת האיים, ששטחו כרבע משטח מדינת ישראל. באי זה פעילים חמישה הרי געש. החוף היפה ביותר נקרא טגוס והוא נמצא במערב האי. כדאי מאוד לצלול באזור זה כי אוכלווסיית הדגים מרשימה במיוחד. במפרץ אורבינה הסמוך אפשר לראות את האיגואנות הענקיות – היבשתיות והימיות.
    
    
    
    
   להמשך קריאה
  • האי פרננדינה

   חובבי האיגואנות ירחיקו עוד מערבה - לאי פרננדינה בו אפשר לראות באתר פונטה אספינוזה מאות איגואנות ימיות עצומות, סרטנים, קורמורנים ועוד.
   להמשך קריאה
  • האי ג'נובזה

   חובבי עופות ירחיקו עד האי ג'נובזה המכונה גם "אי המגדל" בצפון קבוצת האיים. במפרץ דרווין שבאי יש כמה ממושבות הקינון הגדולות והמעניינות בחבל.
   להמשך קריאה
  • האי אספניולה

   רוב המבקרים יבחרו לבקר גם באי אספניולה, העתיק והמרוחק מבין האיים. עובדות אלה מעניקות לו יתרון – בעלי החיים הרבים שחיים בו ייחודיים לו בלבד ואינם חיים בשום מקום אחר בגלפגוס או בעולם. זהו אתר הדגירה היחיד בעולם של אלבטרוס הגלפגוס. האתר החשוב באי הוא פונטה סווארז בו חיים ומככבים עופות רבים.
    
    
    
    
   להמשך קריאה
  • סן קריסטובל ופלוריאנה

   האיים סן קריסטובל ופלוריאנה הם איים מיושבים, שמספקים חלק מן השירותים למבקרים באיים. למרות עובודת אלה יש בהם אתרי טבע מרתקים וגם בהם אפשר ליהנות מיופים של בעלי החיים והעופות המקומיים. איים נוספים בקבוצה הם סנטיאגו, ברתולומי וסנטה פה. 
   להמשך קריאה

צור קשר


הרשמה לניוזלטר

-->