אקוודור


  • לעמוד על קו המשווה

   השם אקוודור לקוח כמובן מקו המשווה. יש כמה מקומות ברחבי המדינה שבהם אפשר לעמוד על הקו עצמו, המסומן היטב. זאת ללא ספק התמונה הכי פופולרית בקרב המבקרים באקוודור. ההמלצה שלנו היא על המקום שנקרא Mitad del Mundo Monument Quitsato. הוא נמצא לצד האוטוסטרדה שמחברת בין קיטו לאוטאבאלו.
   אתר האינטרנט »
   להמשך קריאה
  • איי גלפגוס

   איי הגלפגוס נחשבים לאטרקציית הטבע המובילה של אקוודור. ההגעה אמנם לא קלה אבל המאמץ משתלם. זה גן עדן של חובבי הטבע ובעלי החיים. כאן פיתח דארווין את ראשית תורתו, שנודעה לאחר מכן בשם תורת המינים, הברירה הטבעית או תורת האבולוציה. איי הגלפגוס מפורסמים בזכות התצפיות המצוינות על בעלי החיים ביבשה בים ובאוויר. כיוון שהאיים הוולקניים חדשים יחסית מבחינה גיאולוגית הם נחשבים בעיני רבים גם למעבדה גיאולוגית מצוינת ומחכימה.
   להמשך קריאה
  • צלילה בגלפגוס

   רוב המבקרים אמנם מסתפקים בצפייה מרתקת בצבים הגדולים או בבעלי החיים האחרים שמתגודדים על חופי איי גלפגוס אבל אחת החוויות הנפלאות שאפשר להמליץ עליהן היא צלילה לאורך חופי האיים. המים האלה, שהם חלק מן השמורה, מכילים עושר עצום של בעלי חיים ימיים, מכרישים ועד מנטה ריי ענקיים שדואים במים לצד הצוללנים. בעלי מזל יראו גם אריות ים ופינגווינים. אפשר להזמין סיורי צלילה בפוארטו איורה ובפוארטו באקווריזו מורנו.
   להמשך קריאה
  • לקנות כובע פנמה

   כובעי הקש המיוחדים האלה, שמזוהים כל כך עם אזור קו המשווה, אמנם נקראים כובעי פנמה אבל מייצרים אותם באקוודור ואם אתם מתעניינים בהם – אל תעזבו את המדינה בלי לקנות אחד. העיר קואנצ'ה (Cuenca) נחשבת למרכז המוצלח ביותר של ייצור כובעים. בית העסק הטוב ביותר לקנות בו את הכובע המיוחס הוא Homero Ortega P & Hijos.
   אתר בית העסק »
   להמשך קריאה
  • יערות העננים של מינדו ובלהויסטה

   במינדו (Mindo) ובבלהוויסטה (Bellavista) יש כמה מיערות העננים היפים ביותר. יערות עננים הם סביבה אקולוגית ייחודית, שמצמיחה מגוון ביולוגי עצום. יערות אלה נמצאים במרחק כשעתיים נסיעה מצפון לקיטו הבירה. הם מציעים מגוון עשיר של בעלי חיים ובייחוד עופות וציפורים שמושכים לכאן את חובבי התחום. יותר מ-400 מיני ציפורים חיים ביערות אלה והמומחים סבורים המספר האמיתי גבוה בהרבה. בשני היערות אפשר ללון בלודג'ים טובים.
   אתר יער העננים בלוויסטה »
   להמשך קריאה
  • אינגאפירקה

   אתר אינגאפירקה (Ingapirca) מחוץ לקואנצ'ה בדרום אקוודור הוא אתר האינקה הגדול ביותר במדינה. ביקור במקום מאפשר להשתומם מול יכולת הבנייה המדהימה של בני האינקה הקדומים, שהיו מהבנאים הטובים ביותר בהיסטוריה האנושית. האתר שימש כמקום קדוש עוד לפני הגעתם של האינקה והמבקרים בו כיום יכולים להבין משהו על התפתחות התרבות האנושית באזור זה.
   מידע נוסף על אינגאפירקה »
   להמשך קריאה
  • כנסיית לה קומפניה דה ג'יזוס בקיטו

   הכנסייה מן המאה ה-17 בעיר העתיקה של קיטו אמנם אינה העתיקה ביותר בקיטו אבל היא ללא ספק המקושטת והמרשימה ביותר. כל קירות הכנסייה מכוסים בעלי זהב ובעיטורים מוזהבים. זה סגנון הבארוק המהודר במיטבו ועניין מיוחד אפשר למצוא בכך שהנוצרים שהקימו את הכנסייה לא היססו לכלול בה כמה מוטבים של השמש כאל, מעין מחווה כנראה לבני האינקה שעבורם היה השמש אל מרכזי.
   להמשך קריאה
  • תצפיות לווייתנים בחוף האוקיינוס השקט

   בין יוני לאוקטובר מתאספים לווייתנים רבים לאורך חוף האוקיינוס השקט של אקוודור. הם מגיעים למים החמימים האלה מאנטארקטיקה כדי להזדווג, ללדת ולטפל בצאצאים הקטנים שלהם. הלווייתנים באזור זה חברותיים מאוד ואוהבים לתת מופע לצופים שכולל קפיצות מן המים. סיורי התצפית הטובים ביותר יוצאים מסאלינאס ומפוארטו לופז.
   להמשך קריאה
  • טיפוס על הר הגעש קוטופאקסי

   הר הגעש הכבוי קוטופאקסי (Cotopaxi) במרכז אקוודור הוא השני הגובהו במדינה אבל נחשב לאתר הטיפוס הטוב והמעניין ביותר. גובהו 5,897 מטר והטיפוס כמובן אינו קל, אבל גם מטפסים שאינם מקצוענים יכולים די בקלות להגיע בעזרת הדרכה מתאימה וסבלנות שתאפשר התאקלמות נכונה אל הפסגה. הנופים לאורך הדרך ומן הפסגה המושלגת עצמה נפלאים.
    
   להמשך קריאה
  • הרכבל ופארק הוולקנו בקיטו

   שתי הפעילויות האלה נחשבות כחובה עבור כל מי שמגיע עם ילדים לקיטו. הרכבל מוביל את המבקרים במהירות לראש ההר מעל העיר ופארק השעשועים שצמוד לתחנת הרכבל מספק את כל הריגושים וההרפתקאות שילדים מייחלים להם.
   להמשך קריאה

מלאו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->