קניה


  • אגם ויקטוריה

   אגם ויקטוריה העצום, הגדול באגמי אפריקה ואחד הגדולים בעולם, משמש כמקור נהר הנילוס. הוא נבדל מאגמים אחרים במזרח אפריקה, בכך שאינו שייך לבקע הסורי-אפריקני. מימיו רדודים לעומת אגם מלאווי או אגם טנגניקה, שהם צרים מאוד ועמוקים יותר. שלוש מדינות שוכנות לחופיו של אגם ויקטוריה- קניה, אוגנדה וטנזניה.
   להמשך קריאה
  • אגמי השבר – ברינגו, בוגוריה, נקורו ונייוואשה

   שרשרת אגמים מרתקים שוכנת בעמק השבר הסורי-אפריקני, בלב נוף פראי ויפהפה, עשיר בלועות געשיים כבויים. הצפוני מבין אגמים אלה הוא אגם ברינגו (Baringo) במימיו חיה אוכלוסייה מגוונת של ציפורי מים. היפופוטמים רבים רובצים במימיו ועל גדות האגם. סביב אגם ברינגו מתנשאים תִלי ענק של טרמיטים, שגובהם 7-5 מטרים, ועל האיים שבלב האגם חיים בני שבט הנג'מפס (Ngemps) העוסקים בדיג בעזרת סירות קטנות. מצפון לאגם ברינגו וממערב לו משתרעים שטחי המחיה של השבטים הצבעוניים טורקנה (Turkana) ופוקוט (Pokot).

   במרחק לא גדול שוכן אגם בוגוריה (Bogoria). באגם זה נובעים מעיינות מים רותחים,ומבעבעים בו גייזרים קטנים – "מג'ימוטו" בלשון המקום.

   מדרום לשני האגמים האלה, ליד העיר נקורו (Nakuru) יש שמורת טבע קטנה, ובה אגם סודה, הוא אגם נקורו. להקות עצומות שלחסידות, שקנאים ופלמינגו ורודים ויפהפיים משוטטות ברחבי האגם, ומעניקות לו את שמו - האגם הוורוד. בשולי האגם משוטטים עדרי באפאלו, זברות, אנטילופות מים, חזירי יבלות וקבוצות של בבונים. מן הסבך עשוי להופיע קרנף. הצומח המיוחד על המצוקים המקיפים את האגם - חלבלובים סבוכים.

   האגם הדרומי בשרשרת האגמים הוא אגם נייוואשה (Naivasha) - אגם מים מתוקים שייחודו בחצי-אי הנקרא, בשוגג,  "אי הסהרון". מגיעים אל ה"אי" בשיט קצר, ובסיור רגלי אפשר לפגוש בו בעלי חיים רבים - ג'ירפות, זברות, אימפלות והיפופוטמים.
   להמשך קריאה
  • הר קניה

   הר קניה הוא הגבוה בהרי המדינה. הוא ממוקם ברמה הגבוהה במרכז קניה ומתנשא לגובה 5,200 מטרים. הדרך אל הרמה עוברת באחד האזורים היפים והמפותחים של קניה, שטח המחיה של שבט קיקויו (Kikuyu) - שבט חקלאי, שנחשב לדומיננטי ביותר במדינה. הלודג' של הר קניה בנוי על כלונסאות עץ, בשולי קרחת יער במעלה ההר. ממרפסות הלודג' אפשר לצפות ב"במה של חיות היער": מקווה מים אליו מגיחות החיות מתוך מסתור היער האפלולי. במהלך סיור רגלי במורדותיו של הר קניה אפשר לראות קופי קולובוס וסייקס מקפצים בין ענפי העצים, וקבוצות פילים, באפאלו ואנטילופות מפלסות דרכן בסבך.
   להמשך קריאה
  • שמורות סמבורו ושבה

   שמורת סמבורו (Samburu) ושמורת שבה (Shaba) הן שתי שמורות טבע שכנות, שאופיין מדברי למחצה. הנהר האדום הגדול חוצה אותן וסביבו חיים בעלי החיים המיוחדים לאזור היבש והחם הזה: ג'ירפה מרושתת, שכתמיה עדינים ופסיה דקים, זברה גריווי נדירה, שהפיג'מה שלה צפופה מאוד ופסיה דקים, וצבי ג'ירפי, הוא הגרנוק המעודן וארוך הצוואר, המסוגל לעמוד על שתי רגליו האחוריות כדי לאכול עלים מענפים גבוהים. בקרבת הנהר משוטטים עדרי פילים. עדרי באפאלו רוחצים בו, ובכל מקום נעים עדרי אימפלות וקבוצות של בבונים פעלתנים וכעסנים. לעתים נראה בשטח גם את בני שבט הסמבורו דקי הגוף, הנחשבים ליפים ביותר בקניה, ואת בנות השבט, שעוטות קישוטים צבעוניים. הטיול בספארי של קניה מתאים ומומלץ מאוד גם לטיול בת מצווה מאורגן לכל המשפחה כפי שהומלץ באתר.
   להמשך קריאה
  • שמורת מסאי מארה

   שמורת מסאי מארה (Masai Mara) היא אחת השמורות היפות והמרתקות ביותר במזרח אפריקה. במישורי הסוואנות הנרחבות של המארה, שהם חלק ממישורי סרנגטי (Serengeti) המשתרעים עמוק לתוך טנזניה, חיים ונודדים עדרי ענק של גנו, זברות, ג'ירפות ופילים. אורבים להם ומשחרים לטרף אריות, נמרים, צבועים, שועלים, צ'יטות ועוד. מסביב לשמורה פזורים כפרים רבים של בני שבט המסאי - הלוחמים הידועים של מזרח אפריקה.
   להמשך קריאה

מלאו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->