טיולים מיוחדים
טיול מאורגן לתאילנד
1999$
12 לילות, א. בוקר

 

מוזיקה יוונית באתונה

20/11/2008
טיולי מוזיקה
טיולי מוזיקה

ביקור חורפי באתונה יוצר את הרושם הנעים שהמוזיקה בוקעת מכל דלת. מעט תיירים פוקדים את העיר בעונה הזו, אבל מקומות הבילוי, המסעדות והמועדונים מלאים בקהל מקומי, חובב מוזיקה, שמריע לנגני הבוזוקי ושר בהתלהבות את השירים. באחד המדריכים כתוב שיש 30 אלף מקומות שבהם מנגנים מוזיקה באתונה. הנתון אולי מוגזם אבל הרושם מדויק...


עונת ההופעות הגדולות נמשכת בדרך כלל מאוקטובר עד אפריל. רוב ההופעות מתקיימות בסופי שבוע מיום רביעי ועד ראשון. בשני ושלישי אין הופעות במועדונים. חשוב לזכור שההופעות הגדולות והמסודרות במועדונים הן רק חלק מן הסיפור של המוזיקה באתונה. את רוב הפעילות והעניין אפשר למצוא דווקא בטברנות הקטנות ובמסעדות ובתי הקפה בהם מנגנים אמנים לא ידועים אבל נלהבים ובדרך כלל גם איכותיים. האווירה כאן חשובה הרבה יותר מן התפאורה. 

 
הנה כמה המלצות למקומות טובים להאזין בהם למוזיקה באתונה במהלך החורף הקרוב 2008-2009:
מועדון ספאדונה
מועדון מוזיקה מהודר ברחוב לאופורוס אלכנדראס. ההגעה הקלה ביותר היא במטרו לתחנת ויקטוריה ומשם כחמש דקות הליכה ברגל. הישיבה ליד שולחנות. ההופעה על במה גדולה, עם תאורה מקצועית וסאונד טוב מתחילה בדיוק בחצות. ההתלהבות מרקיעה שחקים. הקהל שר כאיש אחד את השירים, מניף ידיו לפי הקצב ובערך בשתיים עולים רבים לרקוד על הבמה. כל האושר הזה עולה כ- 60 יורו לאדם וכולל מוזיקה, ריקודים ובקבוק יין.
 
מועדונים מומלצים נוספים מתוך רשימה ארוכה מאוד: 
 
מועדון פוסידוניו (Poseidonos 18, Elliniko): הזמרים שמופיעים במהלך העונה הנוכחית הם ניקוס קורקוליס וקונסטנדינוס גאלאנוס. המועדון פתוח בימים רביעי עד ראשון וכניסה כולל יין עולה 80 יורו.
 
מועדון אסטריה (Gr. Labraki 2, Glifada): השנה מופיעים כאן פאנוס קיאמוס ואמאריליס. המועדון פועל בימי רביעי עד ראשון. טלפון להזמנות 8944558.
 
מועדון רומאו (Ellinikou 1, Glifada): האמנים שמופיעים הם פאולה ודיוניסיס מאקריס. המועדון פועל בימי רביעי עד ראשון. טלפון להזמנות 8945345. כניסה ויין 80 יורו.  
 
מועדון סטאברוס טו נוטו (Frantzi & Tharipou 37, N. Kosmos): האמנים שמופיעים הם פאנדליס סאלאסינוס ומלינה קאנה. בימים אחרים מופיע כאן גם פאבלוס פאבלידיס. המועדון פתוח בימי חמישי עד שבת. טלפון להזמנות 9226795.
 
מועדון אוראנוס (L. Eirinis 71, Pefki): במקום מנגנים סטלוס דיוניסיו, אלני קארוסאקי, יורגוס דאסקולידיס. המועדון פועל בימי רביעי עד שבת. 6120130.
 
מועדון זיגוס (Kidathineon 22, Plaka): המיקום מרכזי וטוב. האמנים שמופיעים הם יאניס קוטראס, יאניס מיליוקאס, ולוקיאנוס קילאידוניס. המועדון פתוח בימי חמישי עד ראשון. טלפון להזמנות 3241610.

  
טברנות:

טברנת פאי קרוס
מסעדת פאי קרוס (Pai Keros Tavern) רחוב Taki 16: רחוב טאקי הוא הימור בטוח למדי עבור התרים אחר מקומות בילוי נעימים באתונה. הוא חוצה את רובע פסירי, שנהפך בשנים האחרונות לאחד מאתרי הבילוי הליליים היותר מוצלחים בעיר. תוחמים אותו שלושה רחובות: אתינאס, ארמו ופיראוס. בימים אלה פורחים בו, סביב כיכר אירון (Iroon), עשרות מסעדות ומועדונים. ברובם מנגנים בכל יום מוזיקה יוונית. המסעדה בטאקי 16 היא בחירה די מקרית, אבל מוצלחת. האוכל טעים, אם כי לא זול (כעשרים וחמישה יורו לאדם), החלל מרווח ויפה ושתי להקות מנגנות כאן בכל יום. הלהקה הראשונה מנגנת משעות הצהריים עד שבע בערב. אז נסגרת המסעדה ונפתחת שוב בעשר בערב. שעה לאחר מכן מתחילה לנגן להקה שנייה, עד שלוש או ארבע בבוקר.
 
טברנת קלימאטאריה
טברנת קלימאטאריה (Klimataria, 2 Theatrou Sq  )  שוכנת גם היא באזור פסירי. היא ותיקה ומפורסמת למדי. המקום נעים מאוד, גדול ומכיל כמאתיים סועדים בכל ערב. כדאי לבוא מוקדם (בסביבות תשע) או להזמין שולחן מראש, כי המקום מתמלא עד אפס מקום. האוכל טעים ולא יקר (כ-15 יורו לסועד).
 
סיגאלאס באיראקטאריס
המסעדה הותיקה הזו בכיכר מונאסטיראקי (Platia Monastiraki 2) מציעה לצד האוכל גם מוזיקה. בסופי שבוע מנגנים במסעדה נגני בוזוקי שמשמיעים מוזיקה נהדרת.         

למידע נוסף 03-7610631          

 

הדפסשלח לחבר
i&m עיצוב אתרים
דרונט בניית אתרים
טיסות לאפריקה | טיסות לדרום אמריקה | טיסות לאוסטרליה | השכרת רכב בארץ | השכרת רכב בחו"ל