טיולים מיוחדים
טיול מאורגן לתאילנד
1999$
12 לילות, א. בוקר

 

טיול מאורגן לסקנדינביה - 12 יום סקנדינביה הנהדרת

גייראנגר פיורד, נורבגיה

OFK

מסלול הטיול:

יום 1 - תל אביב - אוסלו
ניפגש בנתב"ג ונצא בטיסה לאוסלו, בירת נורבגיה. לאחר הנחיתה נצא לסיור במרכז העיר היפה. נראה את מצודת אקרסהוס שנבנתה במאה ה-13, נבקר בבית העירייה, הבנוי בסגנון מודרני ומצופה לבנים משם נמשיך לביקור במוזיאון הוויקינגים ובמוזיאון קונטיקי. אחר כך נבקר בגן פרוגנר, נראה את הנמל והקתדרלה מהמאה ה-17, את הארמון המלכותי ועוד. בתום הסיורים נגיע למלון.

יום 2 - ברגן
לפנינו יום של נופים מגוונים: הרים, מפלים, פיורדים, יערות ואגמים. בבוקר נצא לכיוון ברגן. ניסע דרך עמק הלינגדאל הציורי, נחצה אצ הארדנגפיורד, נראה את מפלי ורינגפוסן ונמשיך לברגן אל בית המלון.

יום 3 - ברגן
הבוקר נצא לסיור מודרך בבירת ארץ הפיורדים. ברגן היא העיר השנייה בגודלה בנורבגיה והיא בנויה על מורדות ההרים שלחופי הים. בתקופת ימי הביניים היתה ברגן העיר הגדולה ביותר בסקנדינביה כולה. החל מהמאה ה-14 ובמשך כמה מאות שנים לאחר מכן שלטה במסחר ברית ערי ההנזה, וברגן היתה אחד ממרכזיה. נסייר ברובע העתיק של ברגן, שהוכרז כאתר מורשת עולמי. נמשיך לשוק הדגים הססגוני, הידוע בשפע הדגים הטריים ופירות הים המוצעים בו. משם נמשיך לפארק העירוני המטופח. אחר הצהריים נהנה מזמן חופשי להמשך הסיורים בעיר.

יום 4 - ברגן - רכבת ההרים - ווס
הפיורדים הם ללא ספק האטרקציה התיירותית העיקרית בנורבגיה, ובהם מתמקדים רוב התיירים המגיעים למדינה. ואין פלא. הנוף הקסום של קרחונים, הרים מושלגים ורצועות ים החודרות אל פנים היבשה מצדיקים את ההגעה. ניסע לפלאם שם נעלה על רכבת ההרים המיוחדת וניסע אל העיירה מיראדל. זהו נחשב אחד מקוי הרכבת היפים ביותר בעולם ואחד המבצעים ההנדסיים המרשימים ביותר. הרכבת נוסעת בנופים פראיים ועוצרת במיוחד על מנת לאפשר לנוסעים בה לצלם את הנוף. במהלך הנסיעה נעבור במנהרות, נחצה כמה נהרות, נראה קרחונים, פסגות מושלגות, מפלים וחוות מבודדות. נשוב לפלאם עם הרכבת. לינה באזור. ארוחת ערב.

יום 5 - ארץ הפיורדים - קרחון בריקסדאל
היום נהנה בארץ הפיורדים. ניסע צפונה לאורך נהרות ואגמים, נחצה את הפיורד במעבורת ונמשיך בנסיעה בנוף המרהיב עד שנגיע לקרחון בריקסדאל. את החלק האחרון של הדרך לקרחון נעשה ברגל (מי שיעדיף יוכל לשכור טרקטורון - בתשלום). לינה בארץ הפיורדים. ארוחת ערב.

יום 6 - שייט בגייראנגרפיורד
ניסע בדרך יפייפיה עד לגייראנגר ונצא לשייט בפיורד היפה, הנחשב ל"מלך הפיורדים". נראה את מפל 7 האחיות המפורסם ואת מפל ה"בחור השיכור" שלא מצליח להגיע אליהן. נמשיך להלאסילט. לינה בארץ הפיורדים. ארוחת ערב.

יום 7 - דרך הטרולים - דומבס - לילהאמר
נתחיל את היום בנסיעה בדרך הטרולים הפתלתלה והמדהימה ביופייה. נגיע לאזור לאנדלסנס וממנו נמשיך דרומה בדרך קסומה, במהלכה נחלוף על פני העיירות דומבס ואוטה, לבסוף נגיע ללילהאמר, הממוקמת על חופו של אגם מיוסה. העברה למלון.

יום 8 - קרלשטאד - אורברו
היום נעזוב לנורבגיה וניסע לגבול שבדיה בדרכנו לקרלשטאד, השוכנת לחוף אגם ונארן הגדול. נמשיך לאורברו, בירת חבל נרקה, השוכנת אף היא לחופו של אגם היאלמרן. נראה את המצודה השולטת על העיר, שההיסטוריה שלה שזורה בהיטוריה של שבדיה. נמשם נמשיך לשטוקהולם, בירת שבדיה, הבנויה על 14 איים, מפרצים ותעלות מים.

יום 9 - אופסלה - סיגטונה - שטוקהולם
נתחיל את היום בביקור בעיירה סיטונה, בה הישתמרו בתי העץ המסורתיים האופייניים לשבדיה הישנה. משם נמשיך לאופסלה, שהיתה בעבר בירתה של שבדיה והיום משמשת כמרכז דתי ואוניברסיטאי חשוב בשבדיה. לאחר הביקור באופסלה נשוב לשטוקהולם ולאחר ההגעה נערוך סיור היכרות עם העיר. לינה בשטוקהולם.

יום 10 - שטוקהולם - שייט להלסינקי
נקדיש את היום לסיור מודרך בשטוקהולם. נבקר בבית העירייה ונמשיך למוזיאון אוניית התותחים ואזה, שטבעה לפני יותר מ-350 שנה. נראה את כנסיית "סטור" הממוקמת ליד הכיכר העתיקה ביותר בעיר. נמשיך לעיר העתיקה הבנויה על אי קטן, משם לארמון המלכותי, לסמטאות הססגוניות והבניינים ההיסטוריים. בשעות אחה"צ נעלה למעבורת לשייט לילי אל הלסינקי, בירתה של פינלנד.

יום 11 - הלסינקי
לאחר ההגעה לנמל נצא לסיור מודרך בהלסינקי, במהלכו נראה את העיר החדשה, נבקר בכנסיית טמפלואקו החצובה בסלע (מותנה באישור השלטונות). נמשיך לכיכר הסנט, לקתדרלה הפרבוסלבית אוספנסקי ונבקר במצבת הזיכרון לכבוד המלחין הלאומי סיבליוס. בתום הסיור נגיע למלון.

יום 12 - הלסינקי - תל אביב
לאחר התארגנות ניסע לשדה התעופה של הלסינקי ונצא בטיסה חזרה ארצה.

* יתכן כי מלווה הקבוצה לא יטוס חזרה ארצה עם הקבוצה.

תאריכי יציאה: יעודכן בהמשך.
המחיר:
 יעודכן בהמשך. 


לקבלת פרטים נוספים לחצו כאן »
המחיר כולל:
סיורים מודרכים: אוסלו, ברגן, ארץ הפיורדים, שטוקהולם.
סיורים מיוחדים:
שייט לילי בין שטוקהולם להלסינקי.
אוסלו: הנמל, פארק פרוגנר, בית העירייה, מוזיאון קונטיקי, מוזיאון הוויקינגים.
רכבת מיוחדת במסלול פלאם - מירדאל - פלאם.
ברגן: שוק הדגים, הפארק העירוני.
ארץ הפיורדים: שייט בגייראנגר-פיורד, קרחון בריקסדל.
שטוקהולם: העיר העתיקה, מוזיאון ואזה, בית העירייה.
הלסינקי: מצבת סיבליוס, כרכ הסנט, אופסלה, סיגטונה.

טיסות בינלאומיות סדירות
בתי מלון: דרגה ראשונה ודרגת תיירות טובה, בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים.
סיורים וביקורים: כולל דמי כניסה כמפורט בתכנית הטיול.
כלכלה: ארוחת בוקר סקנדינבית מלאה לאורך כל הטיול ועוד 3 ארוחות ערב נוספות.
אוטובוס תיירים: ממוזג ומיוחד לקבוצה לביצוע תכנית הטיול.
מלווה ישראלי: בכיר ומקצועי מצוות אופקים.
מסי נמל ודלק (מעודכן ל- 1/2/12)
תשר לנותני השירותים בחו"ל

ט.ל.ח

הדפסשלח לחבר
טיולים מאורגנים נוספים לסקנדינביה
טיול מאורגן לארצות הים הבלטי, שייט לסקנדינביה וסנט פטרסבורג - 10 ימים
טיול מאורגן לארצות הבלטיות ושייט לסקנדינביה - 8 ימים
טיול לסקנדינביה הגדולה וסנט פטרסבורג - 15 יום
i&m עיצוב אתרים
דרונט בניית אתרים
טיסות לאפריקה | טיסות לדרום אמריקה | טיסות לאוסטרליה | השכרת רכב בארץ | השכרת רכב בחו"ל