טיולים מיוחדים
טיול מאורגן לתאילנד
1999$
12 לילות, א. בוקר

 

טיול מאורגן לגאורגיה - 8 ימים - גיאורגיה לעומק

גאורגיה

OFK 

מסלול הטיול

יום 1 - תל אביב - טביליסי
נצא בטיסה לטביליסי, בירת גאורגיה. לאחת הנחיתה, העברה למלון.

יום 2 - טביליסי 
נקדיש את היום לסיור בעיר הבירה המיוחדת. נתחיל בעלייה לנקודת תצפית על העיר ועל נהר מטקוורי החוצה אותה. נמשיך לרובע העתיק ונטייל בין סמטאותיו הציוריות, נראה את מחצאות הגופרית ההיסטוריות, את בית הכנסת ואת קתדרלת סיוני מהמאה ה-7, שנבנתה כהעתק לכנסיית ציון בירושלים. נמשיך בסיורנו ונטייל בשדרת רוסתווילי ונראה את הבניינים המפוארים שלאורכה, ביניהם בית הפרלמנט, התיאטרון הלאומי ובית האופרה. בתום הסיור נשוב למלוננו. נאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית ואחריה נצא לסיור לילי קצר בעיר המוארת.

יום 3 - טביליסי - קאחטי
היום נטייל בחבל קאחטי, אזור המתאפיין בגידולי גפנים וייקבים לייצור יין. דרכינו חולפת בין נהרות, כפרים, יערות ונופים עוצרי נשימה. ניסע אל מנזר אלאוורדי בו יש מרחצאות וייקב. משם נמשיך אל טאלבי, בירת החבל, השוכנת גבוה מעל נהר אלזאני. נראה את חומות המצודה המלכותית מהמאה ה-18 באטוניסציחה, נראה את פסלו של הרקלה ה-2 ונבקר את עץ הדולב העתיק ב- 900 השנים. נמשיך בנסיעה ונגיע להתארח בביתה של משפחה מקומית אצלם נלמד על תהליך רקיחת הצ'ורצ'חלה, ממתק גרוזיני עממי. נאכל ארוחת צהריים טיפוסית שתלווה בהופעת ריקוד ושירה מסורתיים. משם נמשיך לעיר סרני מהמאה ה-18 ששוחזרה לאחרונה. בסופו של יום גדוש נשוב למלוננו שבטביליסי.

יום 4 - מצחטה - בורג'ומי - בקוריאני
ניפרד מטביליסי ונצא בנסיעה צפונה אל מצחטה, בירתה העתיקה של גאורגיה, הממוקמת ליד מפגש הנהרות מטקוורי וארגווי. נעפיל לכנסיית ג'וואי ונשקיף ממנה על העיר. נמשיך לביקור בכנסיית סווטיצחובלי ("העמוד החי"), אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, ושם נדמע את סיפור הנצרות הגיאורגית הקדומה, הקשורה לקהילה היהודית העתיקה, שחיתה במקום. משם נמשיך לבורגו'מי, עיר מרחצאות ומרפא קדומה, השוכנת בלב קניון יפייפה. נמשיך לביקור בפארק העירוני בו נוכל לטעום ממי בורג'ומי המפורסמים. נצא לטיול רגלי בפארק הלאומי בורג'ומי-חארגאולי, הפארק הגדול ביותר בגאורגיה. נסיים את היום בנסיעה אל תוך הנוף האלפיני והיערות המחטניים של רכס הקווקז הקטן ונגיע אל עיירת הנופש והסקי בקוריאני, הממוקמת בלב הקווקז הנמוך, בגובה של כ- 1,700 מ'. כאן נלון.

יום 5 - אחלציחה - וארדזיה
היום נצא בדרכנו לכיוון וארדזיה. בדרך נעצור בעיירה אחלציחה, שהיתה מרכז יהודי ובית הכנסת שבה נשתמר עד היום. משם נמשיך בנסיעה בנופי ספר מדבר אל וארדזיה, הנמצאת בשכנות לגבול התורכי, עיר מערות שנחצבה בצלע ההר ויועדה במקור לשימוש צבאי. בתקופתה של המלכה תמרה שינה האתר את ייעודו והפך למרכז דתי בו מנזרים וכנסיות שקירותיהם עטורי ציורי פרסקו. 

יום 6 - גורי - אופליסציחה - אגם באזאלטי
הבוקר נבקר בבית העלמין היהודי העתיק של סוראמי. משם נמשיך אל העיר גורי, עיר הולדתו של סטאלין, בה נראה את פסלו אדיר המימדים הניצב בכיכר העיר. נבקר במוזיאון שנבנה לכבודו ונבין את פירוש המושג פולחן אישיות. משן נמשיך אל אופליסציחה, עיר מערות שזכתה לפריחה כלכלית בימי הזוהר של דרך המשי. נמשיך בנסיעה לא ארוכה אל תחילתה של הדרך הצבאית ואל אגם באזאלטי היפייפה, השוכן על מורדותיו של רכז הקווקז הגבוה, ולחופו ממוקם מלוננו.

יום 7 - מצודת אנאורי
היום נתחיל את דרכנו חזרה מזרחה. ניסע על הדרך הצבאית עד למצודת אנאורי מהמאה ה-17, המשקיפה על אגם ז'ינוואלי היפה ומוקפת יערות. משם נמשיך בנסיעה צפונה לכיוון העיירה גודאורי, עיירת הסקי השניה בחשיבותה בגיאורגיה. נבעבור במעבר הצלחב ונראה את האנדרטה "האחווה הרוסית-גיאורגית" המתפוררת. נמשיך צפונה אל העיירה קזבגי וממנה נעפיל ברכב 4X4 אל כנסיית תמינדה סאמבה, השוכנת מתחת להר קאזבג, המתנשא לגובה 5,047 מ' והוא מהגבוהים בהרי הקווקז. משם נשוב למלוננו שבאזור אגם באזאלטי.

יום 8 - טביליסי - תל אביב
נקדיש את הבוקר לסיור בשוק האוכל המרכזי של טביליסי ונחגוג בחגיגה של טעימות וצבעים. משם נמשיך לשוק הפשפשים הצבעוני ונסיים בביקור במוזיאון האתנוגרפי בו מוצג אוסף של בתי עץ ממחוזותיה השונים של גאורגיה. נוכל ליהנות מזמן חופשי בעיר עד ההעברה לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה. ננחת בארץ ביום ה-9 בשעות הבוקר המוקדמות.

יציאה: יעודכן בהמשך
מחיר: יעודכן בהמשך 


ליצירת קשר לחצו כאן »
המחיר כולל:

סיורים מודרכים: טביליסי, מצחטה, גורי, וארדזיה

ביקורים ואירועים מיוחדים
טביליסי: הרובע העתיק, כנסיית מטאקי, מרחצאות סולפור, מבצר נארקילה, בית הכנסת, המוזיאון הלאומי, קתדרלת סיאוני.
חבל קחאטי.
מצחטה: כנסיית חוורי, קתדרלת סווטיטשקובלי.
אחלציחה: בית הכנסת.
נסיעה לאורך הדרך הצבאית.
המכלול הדתי של אנאנורי.
קאזבגי -
כנסיית השילוש הקדוש.
מצודת אנאנורי
גורי -
פסל סטאלין
עיר הסקי בקוריאני
וארדזיה -
עיר המערות

טיסות בינלאומיות ישירות
לינה: בבתי מלון מדרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים בטביליסי. מחוץ לטביליסי בתי מלון מדרגת תיירות/בתי הארחה (רמת המלונות במדינה זו נמוכה מהמקובל במערב).
דמי כניסה וסיורים כמפורט במסלול
כלכלה: ארוחת בוקר ועוד 6 ארוחות נוספות שישולבו במהלך הימים.
תחבורה: אוטובוס תיירים נוח לביצוע תוכנית הטיול.
תשר: לנותני השירותים בחו"ל.
הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה ומקצועי.

המחיר אינו כולל
הוצאות בעלות אופי אישי
ביטוח נוסעים

ט.ל.ח

הדפסשלח לחבר
טיולים מאורגנים נוספים לגיאורגיה
טיול מאורגן לגיאורגיה - 10 ימים ברכס הקווקז
i&m עיצוב אתרים
דרונט בניית אתרים
טיסות לאפריקה | טיסות לדרום אמריקה | טיסות לאוסטרליה | השכרת רכב בארץ | השכרת רכב בחו"ל